Gebze Sanayi Doğalgaz Tesisatı


Gebze Sanayi Doğalgaz Tesisatı, Doğalgaz evlerde ısınmada, su ısıtma ve pişirmede kullanılmaktadır. Ayrıca endüstriyel alanlarda da ısıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılmaktadır. Sanayilerde kullanılmasının en büyük nedeni kullanım kolaylığı olması ve diğer yakıt türlerine göre daha ucuz olmasıdır. Ayrıca yakıt bakımından en çevreci yakıt türlerinin başında gelmektedir. Sanayi için kullanılan doğalgaz tesisatı ile konut için kullanılan doğalgaz tesisatını ayırmak gerekmektedir. Endüstriyel alanlarda kullanılan doğalgaza endüstriyel doğalgaz denilmektedir. Endüstriyel doğalgaz tesisatı ise konutlar için yapılanlardan çok daha farklı ve büyüktür. Sanayi doğalgaz tesisatı için daha kapsamlı bir proje oluşturulmalıdır. Proje için doğalgaz mühendislik firmaları arasından güvenilir ve yetkili firmalar seçilmelidir. Endüstriyel tesisin doğalgaza dönüşümü için yetki belgesi alınmalı ve tesisat işlemlerine öyle başlanmalıdır.

Gebze Sanayi Doğalgaz Tesisatı

Sanayi Doğalgaz Tesisatı Gebze, Endüstriyel doğalgazın konutlarda kullanılan doğalgazlardan farklı olmasının bazı nedenleri vardır. Sanayi tesislerde kullanılacak olan gazın debisi ve basınç değerleri gaz teslim noktalarına kadar %100 kapasitede çalışmaya uygun olmalıdır. Ancak tesisat yapılırken endüstriyel doğalgaz tesisatı şartnamesi irdelenmeli ve doğru seçimler yapılmalıdır. Gerekli adaptasyonların yerine getirilmesi gerekmektedir. Detaylı hesaplamalar yapılarak, basınç kaybı gibi durumlar dikkate alınmalı ve boru çaplarıyla tesisat ekipmanları bunlara göre seçilmelidir. Çünkü endüstriyel doğalgaz tesisatı oldukça hassas çalışmalar gerektirmektedir. Zira birçok insanın da bulunduğu çalışma bölgelerinde patlama ya da boğulma gibi riskler bulunmaktadır. Bu konuda gebze doğalgaz proje firmaları işlerini titizlikle yapmaktadır.

Sanayi Doğalgaz Tesisatı Gebze

Sanayi Doğalgaz Tesisatı, Darıca doğalgaz firmaları, endüstriyel doğalgaz tesisatı konusunda iyi bir seçim olabilir. Bu firmalar arasında uzman usta ve mühendis kadrosuna sahip firmalar aranmalıdır. Doğalgaza dönüşüm işlemleri, gaz debisinin kontrolü ve gaz basıncına paralel olarak gaz teslim noktasının kurulması gibi işlemler ustalık gerektiren işlemlerdir. Yapılan projenin şartnameye uygun bir biçimde yapılmaması, tesisatın oldukça sağlıksız çalışmasını sağlayacaktır. Bu da hem iş yeri hem de çalışanları açısında tehlike arz edecektir. Peki yapılacak olan doğalgaz tesisatı fiyatları neler? Doğalgaz tesisat fiyatları gebze bölgesi için firmadan firmaya ve yapılacak projenin büyüklüğüne göre farklılıklar göstermektedir. Fiyatlar hakkında firmayla görüşerek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.